پرواز24

داستان پرواز24

داستان ما

شکل گیری پرواز24 در ابتدا بر اساس این ایده شکل گرفت که بتواند موجودی پروازهای داخلی را از کانال های مختلف به نمایش دراورد. در ابتدای سال ۱۳۹۰، به تازگی تعدادی آژانس مسافرتی در تعدادی از مسیرهای پرتردد مانند تهران-مشهد و تهران-کیش اقدام به چارترنمودن پروازهایی از شرکت های هواپیمایی می نمودند که بعضا در وبسایت های خود بلیط این پروازها را بصورت جزیره ای در معرض خرید مسافران قرار می دادند.

پرواز24 در ابتدا با جمع آوری اطلاعات این وب سایت های رزرواسیون و نمایش آنها به کاربران خود، از لینک دادن به این سایت ها کسب درامد می نمود اما رفته رفته تیم توسعه پرواز24 امکان رزرو بلیط از محل موجودی چارترکنندگان را نیز فراهم نمود، بطوریکه کاربر نیازی به لینک و مراجعه به سایت رزرواسیون چارترکننده نداشت.

در اوایل سال ۱۳۹۱ توانستیم علاوه بر نمایش پروازهای چارتر، امکان رزرو و فروش آنی بلیط از محل موجودی برخی از چارترکنندگان عمده آن زمان را فراهم آوریم که به مرور تا ابتدای سال ۱۳۹۲ توانستیم به پوشش ۹۰ درصدی از پروازهای موجود در کشور برسیم.

در اواسط سال ۱۳۹۲ به فکر اضافه کردن پرواز های سیستمی (پروازهای برنامه ای که توسط خود ایرلاینها مستقیما ارایه می شوند) افتادیم که خوشبخاته در اواسط همان سال موفق به دستیابی به این مهم شدیم و ۱۰۰ درصد پروازهای سیستمی داخلی در کشور را تحت پوشش پلتفرم رزرواسیون آنلاین پرواز24  دراوردیم.

با کسب تجربه های گوناگون و رشد مشتریان مجموعه، نیاز به یک سیستم واگذاری API و وب سرویس به مجموعه های همکار یا سازمانها متقاضی حس شد که در سال ۱۳۹۲ با سرویس دهی به تعدادی مجموعه همکار B2B در این راه قدم گذاشتیم که خوشبختانه به موفقیت های خوبی در این زمینه دست یافتیم.

در ادامه مسیر، نسخه اولیه سامانه کنسلی آنلاین را در سال ۱۳۹۴ رونمایی کردیم که در رضایتمندی همراهان پرواز24 بسیار موثر بود که در ابتدا پروازهای سیستمی چند ایرلاین معدود را پوشش می داد و در ادامه بسیار تکمیل تر شد که در حال حاضر شامل تمامی ایرلاین ها و پروازهای چارتر و سیستمی می باشد.

با توجه به نوع فعالیت مجموعه و عدم وجود زیرساخت های قانونی اخذ مجوز، در ابتدای سال ۱۳۹۶ سازمان محترم هواپیمایی کشوری زیرساخت شناسایی و اعطای مجوز OTA را فراهم آورد که مجموعه پرواز24 نیز تحت عنوان " دفتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سفرهای کاپیتان " از نخستین مجموعه هایی بود که موفق به اخذ این مجوز با عنوان " گواهی صلاحیت ارایه خدمات فروش بلیط الکترونیکی" گردید که تاثیر بسیاری در شتاب گرفتن فعالیت ها تحت یک مجوز قانونی و مورد تایید دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان هواپیمایی کشور داشت.

پس از آن در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در سال ۱۳۹۷ موفق به رونمایی و افتتاح تخصصی ترین سامانه CRM یا ارتباط با مشتریان و مجهزترین مرکز تماس ویژه گردشگری کشور شدیم که این مهم نیز در دو سطح B2B و B2C تاثیر شایانی در جلب رضایت مشتریان محترم سازمانی و همراهان عزیز پرواز24 داشت.

متاسفانه برنامه های رشد پرواز24 با بروز بحران کرونا در سال ۱۳۹۸ با کندی زیادی مواجه شد اما فرصت بسیار مناسبی بود برای برنامه ریزی و هدفگزاری های بزرگ در آینده که نتایج آن در حال حاضر بسیار مشهود است.

خوشبختانه در اواسط سال ۱۴۰۰ موفق به رونمایی از سامانه جدید پرواز24 شدیم که با سلایق کاربرانمان بروزتر  ومدرن تر شده بود. همچنین در ادامه با تلفیق خدمات برند دیگرمان "هتل24" که در این سالها موازی با پرواز24 مراحل رشد خود را طی می نمود توانستیم حدمات رزرو هتل را نیز به سبد خدماتمان اضافه کنیم و کاربران بتوانند هر دو محصول را در یک پلتفرم داشته باشند.

در ادامه و در سال ۱۴۰۱ با فایق آمدن به پیچیدگی های فراوان و چالش های موجود در بازار پرواز و هتل در کشور توانستیم یک سرویس رزرو پرواز+هتل در پرواز24 رونمایی کنیم، بطوریکه امکان رزرو بیش از ۲۰۰۰ هتل داخلی و خارجی همزمان با تمامی پروازهای موجود در کشور، امکان خارق العاده و نوینی را برای اولین بار به همراهان پرواز24 پیشکش نماییم.

واما تلاش ها برای رشد ادامه دارد، با ما همراه باشید...